قبل از ارسال حتما قوانین سایت رو مطالعه فرمائید.

ارسال های فاقد محتوای مفید و تبلیغاتی حذف خواهد شد.


کلمات کلیدی: درمان, سرطان, مثانه, با, یک, داروی, فوق, العاده,
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درمان سرطان مثانه با یک داروی فوق العاده
#1
درمان سرطان مثانه با دارویی خارق الهاده یکی از جدیدترین دستاوردهای دنیای علم پزشکی است که با استتار کردن سیستم ایمنی بدن به طور خاصی عمل می کند و نتیجه می دهد.

محققان و پزشکان می گویند دارویی تازه که طیف وسیعی از سرطان ها را در برابر سیستم ایمنی بدن آسیب پذیر می کند مهیج است و می تواند به معنی پیدایش جبهه تازه ای در مبارزه با سرطان باشد.

طبق گفته ی دانشمندان و محققان این دارو پوششی که سلول سرطانی زیر آن "استتار می کند" تا از حمله سیستم ایمنی پرهیز کند را هدف می گیرد. در مطالعه ای که در نشریه علمی نیچر چاپ شده، بعضی بیماران مبتلا به سرطان مهلک مثانه به طور کامل معالجه شدند. مرکز تحقیقات سرطان بریتانیا گفت که تحقیقات در رشته ایمنی درمانی "به نتایج خیلی مهیج زیادی منجر شده است."

در واقع سیستم ایمنی در توازن حساسی با بعضی مواد شیمیایی در بدن قرار دارد، که گاه باعث واکنشی شدید می شود و گاه بعضی از این مواد باعث فرونشاندن این واکنش می شوند. تومورها می توانند از این توازن برای پنهان شدن از چشم سیستم ایمنی استفاده کنند.
[تصویر:  16.gif]

اصلی ترین و در واقع یکی از شیوه های تومورها برای این کار پروتئینی به نام پی دی-ال۱ است که معمولا برای جلوگیری از "بیماری های خودایمنی" به کار می رود. در بیماری های موسوم به "خودایمنی" مثل سرطان سیستم ایمنی به اشتباه به خود بدن حمله می کند.

یک تیم بین المللی از دانشمندان درحال امتحان کردن دارویی برای مسدود کردن این پروتئین در ۶۸ بیمار مبتلا به سرطان پیشرفته مثانه بوده است. این دارو را شرکت روش Roche ساخته. همه بیماران تحت شیمی درمانی قرار گرفته بودند و تخمین زده می شد که شش تا هشت ماه از عمرشان باقی مانده باشد.

در بیش از نیمی از بیماران که تومور آنها با استفاده از پروتئین پی دی-ال۱ از سیستم ایمنی پنهان می شد نشانه های بهبود ظاهر شد. در دو بیمار همه علائم سرطان پس از معالجه از میان رفت.

دکتر تام پالز متخصص در موسسه سرطان بارتس در دانشگاه کوئین مری لندن که بخشی از تیم مطالعه بود گفت که این اولین داروی جدید برای سرطان مثانه در ۳۰ سال گذشته است.
منبع : خبر آنلاین /ن
قلبت راخالی نگه دار ،اگر هم یک روزی خواستی کسی رادر قلبت جای دهی ،سعی کن که فقط یک نفر باشد.به اوبگو:
((تورا بیشتر ازخودم وکمتر ازخدا دوست دارم.زیرا به خدا اعتقاددارم وبه تونیاز دارم.))
پاسخ }
سپاس شده توسط:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان