قبل از ارسال حتما قوانین سایت رو مطالعه فرمائید.

ارسال های فاقد محتوای مفید و تبلیغاتی حذف خواهد شد.


کلمات کلیدی: شکستگی, های, لگن,
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شکستگی های لگن
#1
شکستگی های لگن (شامل شکستگی های استابولوم، ساکروم، ایلیوم، ایسکیوم و پوبیس) و در رفتگی های لگن (شامل دررفتگی مفصل ساکروایلیاک و سمفیز پوبیس) از جمله پیچیده ترین آسیب های سیستم اسکلتی بوده و درمان جراحی آنها مشکل ترین نوع درمان های جراحی شکستگی ها است. تشخیص وسعت این شکستگی ها و موقعیت قطعات شکسته شده نیازمند استفاده از دستگاه های سی تی اسکن مولتی اسلایس است که شکل و موقعیت سه بعدی قطعات را به دقت نمایش میدهد. درمان جراحی این شکستگی ها هم نیازمند استفاده از ابزارهای تخصصی ویژه جراحی لگن و مهارت ویژه جراح در این زمینه است.


[تصویر:  2693_orig.jpg]


این آسیب ها در صورت عدم درمان مناسب میتوانند موجب عوارض زیادی شوند. شکستگی استابولوم اگر به درستی جااندازی و فیکس نشود (با دقت در حد میلیمتر) بیمار بعد از چند سال دچار آرتروز مفصل ران و بدنبال آن درد و لنگش و محدودیت حرکت میشود. شکستگی های حلقه لگنی و در رفتگی های لگن در صورتی که به دقت جااندازی نشوند بعد از چند سال موجب درد لگن و کمر و لنگش میشوند.

متاسفانه اکثریت شکستگی های لگن در کشور ما با استفاده از کشش و وزنه درمان میشوند در حالیکه این روش عملا از لحاظ علمی منسوخ شده و نه تنها نمیتواند قطعات شکستگی را به درستی جااندازی کند بلکه موجب بروز عوارض متعددی برای بیمار میشود.

شکستگی های لگن در اغلب موارد نیاز به جراحی دارند و جراحی باید حداکثر در یک هفته اول بعد از شکستگی انجام شود.
قلبت راخالی نگه دار ،اگر هم یک روزی خواستی کسی رادر قلبت جای دهی ،سعی کن که فقط یک نفر باشد.به اوبگو:
((تورا بیشتر ازخودم وکمتر ازخدا دوست دارم.زیرا به خدا اعتقاددارم وبه تونیاز دارم.))
پاسخ }
سپاس شده توسط:


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان